MDA Katowice - Międzynarodowy Dworzec Autobusowy Katowice
Strefa pasażera

2022-07-06

Prace wzdłuż ul. Sądowej

Od jutra, tj. 7 lipca, zostanie wyłączony z ruchu pieszego chodnik wzdłuż ulicy Sądowej na odcinku od ul. Matejki do ul. Goeppert-Meyer. Zmiana jest wprowadzana na czas budowy przyłącza sieci ciepłowniczej do budynku położonego przy ul. Sądowej 7. Roboty, i związana z nimi reorganizacja ruchu pieszych w tym rejonie, prowadzone są na zlecenie Tauron Ciepło sp. z o.o.. Prace w tym rejonie potrwają od 4 do 6 tygodni.

Przyłączanie kolejnych budynków do sieci ciepłowniczej sukcesywnie ogranicza niską emisję i poprawia jakość powietrza w naszym mieście. Jednak zdarza się, że takie inwestycje nie mogą być realizowane bez zmiany organizacji ruchu, zwłaszcza w centrum miasta, gdzie mamy gęstą zabudowę.  Dojście do dworca autobusowego przy ulicy Sądowej od strony Galerii Katowickiej będzie możliwe przez ulicę Matejki i plac Wolności. W imieniu wykonawcy przepraszamy mieszkańców za niedogodności i prosimy o wyrozumiałość – mówi Ewa Lipka, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice. – Osobom przemieszczającym się między Dworcem PKP, a Międzynarodowym Dworcem Autobusowym przy ul. Sadowej przypominamy o możliwości skorzystania z darmowej komunikacji autobusowej na tym odcinku. Zachęcamy do korzystania z tego udogodnienia – dodaje Lipka.

Prace związane z budową przyłącza obejmą także krótki odcinek ulicy Matejki od skrzyżowania z ulicą Sądową. Zostanie przy tym utrzymany ruch pieszych wzdłuż ulic Mikołowskiej i Matejki, który będzie się odbywał po kładce i fragmencie chodnika, na którym nie będą prowadzone prace.